☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2014/08/19

HER

Neseniai žiūrėjau tokį visai fainą dokumentinį filmuką No sex please we are Japanese apie tai kaip sensta Japonijos populiacija ir ten buvo toks įdomus epizodas apie bičus, kuriems nereikia mergų, nes jie draugauja su... appsais. Pagalvojau, 'na gal ir įdomu smaukyti ant tamagočiaus, anoks čia sci fi', bet štai akį patraukė naujas populiarus filmas apie tą patį, kuriame į šitą reikalą ir apskritai "išmaniąją" šiandienos visuomenę pažiūrėta daug rimčiau.
Jau daug gražių atsiliepimų girdėjau apie šitą filmą, tad maniau žiūrėsiu kritiškai, tačiau deja būsiu prie tų, kurie prisideda prie krūvos liaupsų.

Her yra nuostabus filmas. Tai romantinė drama sumaišyta su šiek tiek fantastikos, kuri visai gali tapti realybe ir gana greit. Užvadinam sci-fi paprasčiausiai dėl to, kad toks dirbtinis intelektas kolkas dar neegzistuoja, bent jau namų vartotojams. Na ir žinoma prie tos pačios dirbtinio intelekto temos, nepamirškime to amžinojo klausimo, kas jei dirbtinis intelektas tampa save-suvokiantis ir kas tada yra siela, kas yra žmogus, kas yra protas, kas yra vertinga egzistencija? Visi klasikiniai, bet, ne "vis dar", o "būtent dabar", labai opūs, filosofiniai klausimai kylantis mokslinėje fantastikoje. Visa tai yra šitame estetiškai gražiame, bet idėjiškai labai liūdname ar net baugiame filme.

Be to ir vaizdiškai ir garsiškai filmas bene tobulas, jei žiūrėti kaip romatinę dramą, labiausiai ko gero priminė man Pasiklydę vertime, o mašinos balsas beje - taipogi simpatingoji Scarlet Johanson. Phoenixo vaidyba stulbinanti, bet kas jam belieka, kai jis praktiškai vienas turi ištraukti visą filmą. Parašymas ir išdėstymas taipogi nepriekaištingi, nesugalvoju jokio liaupsuso, o buvo tikrai vietų, kur buvo galima gana laisvai nuslyst į nuspėjama banalybę, tačiau viso to išvengta. Galiausiai lieka kraupokas pamąstymas ir įtarus žvilgsnis į telefoną. Kaip šiandien bendradarbis išsireiškė "ankščiau kompiuteriai vienyjo žmones", dabar panašu izoliuoja. Tai ne pirmas filmas kuris tyrinėja šitą temą, tačiau pirmas, bent jau mano matytas, kuris tai daro tokiu kampu ir taip gerai. Privalomas visiems nuo romantinių komedijų mėgėjų iki tamsaus sci-fi nagrinėtojų.

10/10

No comments: