☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2012/07/25

[REC] 3: GENESIS

Ką tik buvau karštojoj, saulėtojoj Ispanijoj, labai smagu buvo susipažinti su šia šalim iš arti, kuomet jų muzika ir filmai jau ilgą laiką mane džiugina. Ir tik man grįžus, siurprizas, ilgai laukta, trečioji [REC] dalis.
Tęsinys jau buvo kiek kitoks nei pirmtakas, bet vis dar laikėsi panašaus stiliaus. Genesis smarkiai nutolsta nuo originalo, net spjauna į pseudo dokumentiką ir primaišo humoro ir 'sūrio'.

Idėja labai gera ir kaitino aistras jau senokai pasirodžiusiam teaseryje: vestuvės. Vestuves visi filmuoja ir fotografuoja, bet ne per visas vestuves išplinta zombių infekcija. Pradžioje žiūrime filmuotą medžiagą iš vestuvių iki kol operatoriui liepiama liautis filmuoti. Taip dažnai sakoma pseudo-dokumentiniuose filmuose, 'žmonės turi tai žinoti, privalau filmuoti viską'  ir panašiai. Čia gi kūrėjai spjauna į tai, sudaužo kamerą ir tiesiog peršoka į paprasto filmo būseną, kas jau yra geras ir gaivus vėjas šiandien, kai visa ta alia-dokumentika tokia populiari.

Tad šitas posūkis man tikrai patiko.
Nepatiko gal, kad iš žostko, baisaus ir rimto siaubiako čia padaryta romantinė siaubo komedija. Laukiame to baisaus outbreako, bet išvystame riteriais apsirengusius veikėjus, kempiniuką (ne)plačiakelnį (buvo kopyraito problema), nuotaką pjaustančią zombius grandininiu pjūklu grojant linksmai muzikai ir kitus smagius dalykėlius. Tai žinoma labai faina ir smagu, bet tai jau ne be tas filmas, kuris kažkada privertė mane spausti pauzę, kad galėčiau įkvėpti oro. Gal gerai, kad kūrėjai saviironiški, bet nežinau ar visi fanai liks tuo patenkinti. Aš asmeniškai likau sutrikęs, nes taip ir nesupratau ar man turėjo būti baisu, ar juokinga, ar liūdna.

Visgi prabėgo greit, kas yra geros pramogos ženklas, bet šiaip ganėtinas jovalas čia gavosi ir nors atskirai ir būtų žiauriai geras, visgi reikia jį lyginti su pirmtakais. O iš jų jis išsiskiria ne geruoju ir iš tiesų jį reiktų dėti kažkur prie kitų gerų siaubo komedijų su zombiais, o ne į [REC] trilogiją. Parinanti maišatis ir paliktas nedadarytumo jausmas. Geras sąmoningas posūkis ar nepavykęs eksperimentas šalikėlėn - geriausia tai susidarykit savo nuomonę. Man - vidutiniškas, kaip tesinys, bet tikrai smagus kaip atskiras, naujas filmas.

7/10


No comments: