☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2014/03/15

THE RETURNED

Nelabai teisinga sakyti, kad tai naujas požiūris į zombių žanrą, nes iš esmės čia outbreakas, bet anyway - tikrai maloniai nustebinęs, naujas, filmas. Paviliojo taglainas: "nei zombiai, nei žmonės", maniau, kad bus kažkas panašaus į They Came Back... Tačiau čia dar nauju kampu pažiūrėta į visą reikalą. Įsivaizduokite, kad 28 Days Later "įniršio" virusas laiku sustabdomas ir atrandami vaistai, duodantis žmogui dar parą iki suzombėjimo.

Kasdieninės injekcijos labai brangios ir jų vis sunkiau gauti, nes jos gaminamos iš "kritusių" zombių stuburo, o gydant - šie retėja. Užkrėstieji visuomenei kelia pavojų todėl kyla nepasitikėjimas ir visokie kitokie socialiniai negerumai. Prasideda melai, dramos ir žūtbūtinė, bei asmeniška kova dėl savo ir savo artimųjų išgyvenimo.
Su gera drama iškeliami ir kitokie įdomūs socialiai ir etiniai aspektai, kurie priverčia pamastyt "ką gi aš daryčiau?".

Nepaisant to, kad idėja gera, pats pastatymas irgi cool. Gražūs, bet tamsūs Toronto vaizdai, niūri ir įtempta atmosfera. Šauniai persipina sci-fi, dramos, trilerio ir siaubo žanrai. Vienintelis dalykas, kuris man vis nedavė ramybės - jei taip lengva užsikrėsti per kraują, ar gi ne logiška, kad infekcija plistų ir lytiškai? Vistiek ten visokie mikro įtrukimai ir t.t. gal yra. Nežinau, aš nelabai mokslininkas, na bet tarkime, kad veikėjai darė tai labai atsargiai ir su prezervatyvu :)
Šiaip tai daug geriau nei tikėjausi, aplodismentai.

9/10


No comments: