☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2014/03/25

THE MONKEY'S PAW (2013)

Su užimtu pavasariu visus! Kažkas miršta, kažkas bunda, kažkas naujo vyksta ir keičiasi, o kažkas išlieka.
Šiandien dirbu po pietų tai pagaliau vėl radau valandžiukę siaubo filmui. Šiaip užsikabinom žiūrėti Breaking Bad serialą tai tas dabar daug laiko suryja, o dar tik antras sezonas įpusėjo, plius Walking Dead eina, tai nesunku pastebėt, kad šiom dienom, tarp darbų ir linksmybių, rečiau išpuola siaubo filmas. Bet gal ir gerai visko po truputį, bangom. Įvairiapusiškam dvasiniam ir intelektualiniam brendimui... :)

Beždžionėlės Leteną pažymėjau su metais, nes kaip matau imdb, tai "tik" trylikta šio/kažkokio knygos/apsakymo versija. Bet 13 -  simbolinis skaičius, gal dėl to aš ant jos pagaliau užpuoliau?
Istorija paprasta: tarp žmonių keliauja sudžiovinta mažytė beždžionėlės letena, kuri ironiškai išpildo norus, kitaip sakant, neša nelaimes. Tokiam Vudu stuffui fantazija leidžia daug ir iš tokio sumanymo galima beveik bet ką išraityti. Šiemetinis Monkey's Paw išvartė tokį gerai '80-ųjų videkiniais siaubiakais atsiduodantį smagų b-movie.

Pradžioje šiek tiek sunkiai eina, nes atrodo taip 'netikra', kol supranti, kad čia taip turi būt. Supranti, kad šitą filmą reikia žiūrėti kaip sūrišką, senovinį b-klasės šlamštuką, kokius visada mylime ir gerbiame. Tuomet jis pasidaro tikrai kietas ir išlaiko tą nuostabią, smagią nuotaiką apie valandą. Galop vėl biški pabosta ir prailgsta, bet bendro smagaus įspūdžio tas vistiek negadina. Nuomonę palieka veikiau gerą ir nuotaiką - smagesnę nei prieš tai. O beje rytas idomus buvo, suvalgiau bananą ir nei iš šio nei iš to, jį išvėmiau. Dabar suvalgiau krūvą sumuštinių, ir nieko! Vudu bulšit, ne kitaip!
Dėkui, kas rekomendavo, kas mėgsta '80s horror atmosferą, tam rekomenduočiau ir aš, bet objektyviai vertinant... - it's OK.

5/10


1 comment:

Sejanus said...

Tas „kažkoks“ W. W. Jacobs apsakymas yra siaubo literatūros klasika :) Nežinojau, kad tiek sykių ekranizuotas, reikės pažiūrėti nors vieną filmą.