☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2019/01/22

BIRD BOX

The Happening pasimylėjo su A Quiet place ir susilaukė Bird Box, - vaiko, labiau vykusio už abu tėvus kartu sudėjus, kaip ir turėtų būti gamtoje. Kiek žinau tai knygos, kurią draugė man padovanojo dar prieš porą metų ir kurios kaip visiškas lochas taip dar ir neatsiverčiau, ekranizacija. Vaidina ne tik seniai matyta Sandra Bullock, bet ir pats Johnas Malkovichius ir jau ošia visas internetais memais apie šitą filmą. Na išties, nežinomybė įaudrina vaizduotę, baugina ir intriguoja, tad nieko keisto, kad žmonėms patinka ir įdomu. Man taip pat patiko, viso filmo metu jaučiau nesmagią įtampą ir nežinomybės siaubą, ėjo smagiai ir neprailgo, tikrai buvo daug geriau už aukščiau minėtus filmus panašia tema, tačiau aš deja mačiau ir čia nemažai neigiamų dalykų, kurie pagadino reikalą.

Labai jaučiasi kai pabijoma eiti iki galo, kaip pvz kokiame The Road. Net ir didžiausios grėsmės akivaizdoje vistiek juntamas kažkoks masėms reikalingo saldumo pėdsakas.
Jei jau apeliuojama į nežinomybę ar kažką nesuvokiamo, kam tuomet suteikti tam mums paprastai suvokiamą "kūną"? Lažinuosi, kad filmas būtų buvęs žymiai kraupesnis be tos šmėkščiojančios tamsos, lapų plazdenimo ir buko "suasmeninto" šnabždėjimo į ausį. Tiesiog pamatai kažką ir viskas, va čia tai būtų grėsmė. Daugelio personažų reakcija į vykstančia apokalipsę atrodė labai nenatūraliai rami. Super saldi pabaiga taip pat labai nusmukdė įspūdį. Nesu sadistas, kuriam butinai reikia, kad viskas būtų blogai, bet norėtusi bent jau proporcingai adekvačiai dėti taškus, o ne skubotai viską užteplepinti "ir tada jie gyveno ilgai ir laimingai". Nepaisant to tai tikrai smagus ir originalus siaubiakas su paprasta, bet veikiančia mintim, kuris manau daugeliui sueis be didesnių parkių.

8/10


No comments: