☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2017/11/23

GEOSTORM

Katastrofų filmai, pastaruoju metu, pasidarė tokie kvaili, kad nieko, be griūvančių miestų vaizdų, spausdami "Play", iš jų ir nebesitikime. Geostorm nėra toks blogas, kaip tikėjausi po treilerių, tačiau toli gražu ne išimtis taisyklei. "Mokslinė logika" tokia, kaip perkėlus visą kosmosą į Vichi vandens parką, tačiau tiesą pasakius, man buvo labai smagu žiūrėti ir nuoširdžiai su žmona prisijuokėme iš visų tų skubotų nesąmonių, dėl to be vargo galima džiaugtis juo, kaip "so-bad-it's-good" produktu.

Žemę darko audros, tad joms suvaldyti sukuriamas kosminių palydovų tinklas, gebantis keisti oro sąlygas apačioje. Šis patenka į negerų žmonių rankas. Jų motyvacija, bei veiksmų sekos logika neaiški, tačiau mum juk terūpi griūvantys miestai. Jų čia yra nemažai, bet šiek tiek mėgautis trukdo super greitas montavimo stilius.
Senesniuose, kad ir kvailuose, katastrofų filmuose destrukcijos scenų būdavo mažiau, bet kai jau ateidavo jų laikas, viskas aplink nuščiūdavo ir žiūrovas, lyg maža skruzdelytė, būdavo paliktas vienas prieš faktą, bejėgiškai stebėti viską griaunančios jėgos siautėjimo.

Čia visko primesta daug, bet dėl trumpos trukmės, ar noro daug apsižioti, viskas sumontuota tokiu "tep lep" stiliumi: "na va, nutiko tai, tada nutinka tai, tada bum nutinka tai, pabaiga", o pačiu disasterio didingumu ir galybe taip ir neleidžiama normaliai pasimėgauti.
Patiko matyti daug pažįstamų veidų, ypač Jim Sturgess iš Heartless, ir kaip jau sakiau, nėra taip blogai, kaip tarkime kokiam San Andreas, tačiau žinokite, kad sėdatės žiūrėti tik efektų prikimštos nesąmonių komedijos ir galbūt smagiai pasijuoksite. Kitaip gali būti sunkoka, ypač į pabaigą.

4/10


No comments: