☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2015/10/13

FEAR THE WALKING DEAD [Season 1]

Belaukiančius naujo, vieno populiariausių visų laikų televizijos šou The Walking Dead sezono (beje, jis jau su griausmu prasidėjo), tas pats AMC kanalas nusprendė pradžiuginti ir taip pat pasipelnyti iš serialo spin-off'o. Nežinantiems, kas yra Spin-offas, tai toks alia tęsinys, kurio veiksmas vyksta toj pačioj "realybėj", bet nebūtinai yra susijęs su tais pačiais veikėjais ar istorijos linija. Tačiau gali būti ir atvirkščiai, kaip tarkime pasibaigus serialui Draugai, turėjome serialą Joe, arba po Breaking Bad prasidėjo Better Call Saul. Esmė tokia, kad serialas susijęs, tačiau be jokių tiesioginių įsipareigojimų. Rankos atrištos, o pinigai beveik garantuotai birės į kišenes. Naudojimasis garsiu vardu sumažina rizika, net jei produktas ir šūdinas, tačiau tuo pat metu sukelia ir didelius gerbėjų lūkesčius, taip iškeliant kokybės reikalavimų kertelę.

Dėl to iš Fear the walking dead laukta buvo daug ir pirmasis sezonas gavosi tikrai įdomus, nors gal nemažai Walking dead fanų ir nuvylęs, mat yra gana smarkiai kitoks, nei postapokaliptinis survival horror košmaras, su jau pažįstamais veikėjais. Visų pirma, tai Fear gaunasi kaip ir priešistorė. Veiksmas prasideda pirmosiomis dienomis, kuomet tik pasirodo pirmieji "infekcijos" atvejai. Civilizacija dar burbuliuoja pilnu tempu ir veiksmas įsibegėja pamažėle. Trūkumas tas, kad populiaraus zombių žanro mėgėjai jau puikiai žino kas vyksta, o serialo veikėjai - ne. Dėl to daug kam šitas priėjimas gal pasirodė nuobodus ar bereikalingas. Aš tai savo ruožtu paadvokataučiau, jog civilizacijos buvimas įgalina mus jausti visai kitus trilerio sluoksnius, nei jaučiame žiūrėdami Walking dead, kurio pasaulyje jau viskas yra sugriauta ir prarasta, o nuožmiausia kova vyksta tik dėl artimųjų išgyvenimo.

Kai dar yra civilizacija, mumyse kirba tas pasamoningas pergyvenimas jog "dar yra ką prarasti". Nors, aišku, smalsus žiūrovas tik ir laukia kol viskas grius ir žlugs, o nors truputuką nuovokos turintis, žino, kad tikrai taip ir bus, - geram pastatyme vistiek suveikia ta drama, jog matome kaip yra šeimos, namai, gyvenimai ir tas mums kelią siaubą, bei įtampą. Fear ir žaidžia šituo koziriu: su įtampa ir nevilties augimu jis patenkina mūsų viduje gyvenantį psichopatą ir siaubo rėmuose suteikia tą fantastinį džiaugsmą, kuomet turime galimybę pamatyti modernaus miesto visuomenės žūtį. Miestas irgi pasirinktas močnas, man niekad nenusibostantis, kažkuo toks artimas ir tuo pat metu, baisiai atgrąsus, purvinas Los Andželas. Įsivaizduoti aštuoniolikos milijonų didmiestį verdantį per zombių apokalipsę tikrai įdomu.

Pasirinkta veikėjų šeima ar siužetas tikrai nėra baisiai originalūs ir gal net kiek liūdnai nuspėjami. Tiesiog veikia gerai padaryta, nors ir paprasta išgyvenimo drama, kas jau yra gan įprasta zombių žanre. Kaip Romero klasikoje - iškyla civilių ir kariuomenės santykiai bei susipriešinimo problema, įsivaizduoju, kad kurį laiką tai būtų labai reali situacija. Vėliau, bent jau galvojant apie Walking Dead panašu, kad kariuomenė išsibėgios, bet klaustukas ką išvysime kitame sezone ir taip gana riebus, nes sprendžiant pagal įvykių eigą, dabar turėtume būti maždaug tam taške, kuriame jau galėjo prasidėti ir kitoje amerikos pusėję vaizduoti Walking dead įvykiai. O gal šitas serialas tiesiog toliau eis savo eiga ir su pirmtaku niekaip nesikirs... Serijos vos šešios ir buvau nustebęs, kad sezonas taip greit baigėsi. Nors žinoma logiška, turint omeny išleidimo datas ir naujo Walking Dead sezono pradžią, taip ir turėjo būti. Finalas stipriai emocingas, įsimintinas ir sukeliantis įvairių minčių.

Kad ir kaip ar kiek belygintume, Fear turi visiškai atskirą veiksmo vietą, laiką ir veikėjus, o taip pat ir visiškai kitokią atmosferą, tad bent jau kolkas, šiuos du serialus, be pavadinimo, nelabai kas ir sieja. Kažką gal erzins veikėjų nesusivokimas jiems naujoje situacijoje, kažką - itin savotiškas jaunasis sūnus tarčiokas, dar kažką koncentravimasis į dramą tarp žmonių, veikiau nei į zombius, veiksmą ar gorą. Tačiau šiuos priekaištus girdžiu visada ir pagal serialų populiarumo rodiklius, nepanašu, kad bumbekliai sudaro daugumą. Asmeniškai man tai puikus spin-offas, su gera, stipria ir savita atmosfera, bei muzika. Žiūrimas ir kaip Walking dead brolis ir kaip visiškai nesusijęs kūrinys. Nekanktriai lauksiu kas bus toliau, o tuo tarpu zombių maniakai godžiai kimba į šviežią, nors jau pažįstamą Walking dead dešrą.


1 comment:

Anonymous said...

Vertinciau taip pat. Labai letai besivystantis veiksmas negu twd vercia laukti kitos serijos dar labiau. M.