☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2014/09/04

ANGRY VIDEO GAME NERD: THE MOVIE

Pagaliau, po tiek metų, žmogus kuris tiek laiko mane linksmino savo internetiniais video, įgyvendino savo gyvenimo svajonę ir savom jėgom pastatė pilnametražį filmą. Dėl to aš, ir visi kiti fanai pasaulyje, labai šito laukėme, palaikėme ir palaikysime. Filmas buvo, sava iniciatyva, parodytas keletoje dešimčių kino teatrų Amerikoje, dabar jį jau galima atsisiųsti ir internetu. Vėliau, ko gero šį spalį/laprkitį žadama išleisti ir DVD su visa krūva special features'ų, kurį ketinu pirkti, taip paremdamas savo mėgstamą kūrėją, o taip pat siūlau pasielgti ir kitiems fanams. Jei dar nežinote kas tai per daiktas, tiesiog paieškokite jo žaidimų reviewsų youtubėj.

Taigi nekantriai lauktas seansas pagaliau įvyko. Visą meilę ir subjektyvumą atidėjus šalin, turiu pasakyti, kad iš tiesų tikėjausi kiek geriau. Gal ne daugiau, bet geriau. Pirmoji pusė filmo kažkaip erzina, atsiradusi visa krūva naujų personažų išmuša iš vėžių ir atrodo, kad žiūri nebe filmą apie Nerdą, bet tiesiog filmą, kuriame vaidina Nerdas. Tas truputi kliudo, juolab, kad nė vienas iš nepažįstamų personažų man neatrodo nei mielas, nei įdomus. Sunkoka juos jausti ir dėl to, - įsijausti. Tas pats su komedija, subtilia ar ne, komedija yra menas. Jei kažkas atrodo juokingai užrašyta scripte, visai nebūtinai tai atrodys juokinga ekrane ir atvirkščiai. Čia buvo tokių vietų, kur matės, kad turėtų būt bajeris, bet nelabai juokinga dėl aktorių ar kitų aplinkybių. Per visą filmą nuošridžiai šyptelėjau tik porą kartų.

Tačiau tai nereiškia, kad nebuvo įdomu ir net žavinga. Jei pirma pusė filmo atrodė kiek nenatūrali ir gal nuobodoka, antroji parodo kam jie darė visą tą "build up'ą". Prasideda visas veiksmas su tikrai originaliai išsimėtančia istorija, pasipila tie žadėti praktiniai efektai ir jie tikrai atrodo gana nuostabiai, į patį galą manyje atgimsta tas vaikas, kuris viskuo džiaugiasi ir grožisi, tad galiausiai įspūdis lieka neblogas. Ne super wow turbo mega zajabys, tačiau neblogas. Labai smagu matyt visokius referencus ir pažįstamus žmones, smagu, kad filmas nors ir vaikiškas, yra skirtas ne vaikams, o labiausiai patiko monstrų filmų įtakotas Las Vegaso antpuolis. Įdėtas darbas matosi ir tikrai nenueina perniek.

Taigi kas labiausiai nepatiko, tai aktoriai ir kiti veikėjai. Daugumą jų matote plakate, dauguma jų suprantami, kaip esminiai siužeto linijai. Tačiau aš jų tiesiog nepajutau ir nemaža dalis jų buvimo labiau erzino, nei padėjo bendram vaizdui. Į detales nesileisiu, nes bijau, kad pasirodysiu rasistas, misoginistas ir panašiai, tačiau taip nėra :) Lūkesčiai, jei ir ne visi, bet pateisinti. Į galą filmas pamažu atperka savo nuodėmes, tad gal mokytis ir daug šiems, jau patyrusiems, nepriklausomiems kino gamintojams, kaip pirmas toks rimtas projektas tikrai vykęs ir sveikintinas. James Rolfe yra nerealus bičas, kolkas nemačiau dar nieko, ką jis padarė, kas būtų neįdomu ir manau gyvenime jis sukurs dar ne vieną šedevrą. Nepamirškite kaip svarbu paremti nepriklausomus kino kūrėjus, jei ne perkant DVD tai bent doleriu per kick starterį, jei ne doleriu, tai bent žodžio sklaida!

7/10

No comments: