2013/11/20

RISE OF THE PLANET OF THE APES

Pagaliau baigiau suplanuotas Beždžionių Planetos sagos peržiūras, galiu maloniai atsikvėpti ir duoti jums pailsėti, sekanti dalis, Dawn, tik 2014-ais (kurie jau, beje, ne už kalnų). Džiaugiuosi susipažinęs su šitais filmais, visi jie buvo daugiau-mažiau idomūs ir gal net biški padėjo man atsikratyti tos niekuo nepagrįstos neapykantos mūsų tolimiems protėviams. Dabar bent jei ir sugalvosiu smogti kokiai makakai į kakarynę, tai prieš tai du kart apžiūrėsiu ar šalia nesivolioja koks akmuo, kuriuo kerštaudama ji galėtų praskelti man kaukolę.

Iš visos frančizės rekomenduočiau pirmus tris filmus: Planet of the apes, Beneath..., Escape... -, ir jei dar bus noro - naujus du: Burtono remeiką ir šitą. Conquest... ir Battle... galima ir praleisti, nes jie pokvailiai ir jei gaila laiko - nelabai verti dėmesio. Juolab, kad daugiau tik gadina bendrą epo vaizdą, negu jį papildo. Knygų neskaičiau, serialo irgi nežiūrėjau, bet gal užteks jau su tom beždžionėm. Maratonai smagus dalykas visai, reikia pagalvoti ką dar esu taip nuodėmingai praignoravęs...

O 2011-ųjų Rise of the planet of the apes iš tiesų galėtų ir visiškai atskirai stovėti ant savo kojų. Sąsajų su kitais filmais nedaug, nebent norime skaičiuoti tas, kurios įkištos specialiai (referencai geri ir smagūs). Jei galvoti apie jį, kaip apie detalę visumoje, tai aš sakyčiau, kad tai arba ketvirtos dalies (Conquest) perstatymas arba pirmos dalies priešistorė, kas turbūt faktiškai čia ir labiau tinka. Bet imdb nerašo "prequel", tai nežinau kaip yra iš tikrųjų. Galime sakyti "dar vienas filmas į pašėlusią beždžionių teoriją" ir būsime daugmaž teisūs. Gaila tik, kad PG-13, iš kur pas jas ta moralė? Kraujo, žudynių ir žarnų reikėjo! Nubraukt žmogystas nuo žemės paviršiaus!

Filmas koncentruojasi į beždžionių išprotingėjimą ir revoliuciją (dėl to ir sakau dvelkia "Konkvestu"), tačiau čia vietoj nepaaiškinamos turbo-evoliucijos pasirinktas mums daug įtikinamesnis ir modernesnis metodas - chemija. Naujas eksperimentinis vaistas/virusas patenka beždžionėms į rankas... Ar šis faktas įsipaišo į bendrą istoriją, jei tarsime, kad ankščiau jis buvo, tiesiog... nutylėtas? Nežinau, bet visai smagiai suėjo. Didžiausias filmo minusas - tragiški CGI, kompiuteriniai efektai primenantys multiką. Pradžioje labai akį plėšo, vėliau gal mažiau, kaži ar pripratau ar tikrai pagerėjo... Turbūt pripratau. Bet istorijos papasakoti nepatrukdė ir gaunasi visai smagus palakstymas tarp sužmogėjusių šimpanzių, makakų, babūnų ir kitų plaukuotų padarų.

7/10

2013/11/19

PLANET OF THE APES (2001)

Timą Burtoną šiaip nelabai mėgstu, manau, kad jis yra per saldus, mergaitiškas ir dažnai pervertintas režisierius, tačiau turi jis ir gerų filmų: Betmenas, Žirkliarankis, Marsas Atakuoja...
Pasirodo, daug kalbų sulaukusio Beždžionių Planetos perstatymo, ar jei taip norit, "pervaizdavimo", taip pat ėmėsi jisai. Gal ir suprantu kodėl, o taip pat suprantu kodėl išvis tokio perstatymo kažkas užsimanė. Po senų Beždžionių aš jau irgi nekantravau pamatyti šiuolaikinę, galimai tikroviškesnę šitos nuostabios fantazijos versiją.

Ji tikrai nėra geresnė, tačiau aš to ir nesitikėjau. Norėjosi bent sąžiningos duoklės su šiuolaikinėm technologijom, o tas padaryta visai neblogai. Kiek performuotas siužetas ir pagrindiniai "posūkiai" dėl ko originalios minties gal ir nelikę, užtat žiūrėti kiek idomiau, nei visišką kopiją. Beždžionių planetos versija čia pateikiama dar kitaip, gal kiek daugiau popsiškai, nei taip blyškiai ir paprastai niūriai, kaip seniau, tačiau ko norėti, šiuolaikinės masės kitokios, kitoks ir pateikimas. Tad peikti šio remeiko lygindamas su originalu tikrai nesiruošiu, manau internete apstu šito dalyko.

Na, o suprantant, kad tai tiesiog remeikas, su akivaizdžia pagarba ir duokle originalui, tai visai smagus ir įtraukiantis filmas. Nelabai patiko tik tai, kad žmonės čia tiesiog necivilizuoti vergai, šneka ta pačia kalba kaip ir beždžionės, tiesiog nesutaria. Man labiau prie širdies buvo visiškas apvertimas. Na, bet čia gal ginčo vertas dalykas, kaip moksliškai būtų įmanomiau, jei išvis verta diskutuoti kiek toks nutikimas realiai imanomas :) Juolab sakyčiau, kad čia ne tik pirmos dalies perdarymas, o veikiau gal net keletos senų filmų hibridas. Tai aš palikčiau juos atskirai: senos beždžionės sau, naujos sau. Gerai kai tarp remeikų yra net keli dešimtmečiai, ne tai kaip dabar jie kepami vos ne po metų. Visai fun, bet jei nematėte dar nė vienų Beždžionių, pradėkite nuo pradžių.

7/10

2013/11/16

THE WORLD'S END

Šiandien ant išskirtinai sunkaus pachmo papuolė išskirtinai originalus ir visai šmaikštus filmukas. Tų pačių anglų, kurie pastatė Shaun of the dead ir Hot Fuzz naujas darbelis - The World's end. Tai filmas apie vidutinio amžiaus vyrus nusprendžiančius leistis į pub crawlą gimtajame miestelyje, kaip jaunsytėje. Kas nežino, pub crawlas tai čia toks gėrimo metodas kai eini per barus ir kiekvienam išlenki po pintą. Dvyliką barų, dvylika pintų, būtų nieko ypatingo, bet nei iš šio nei iš to išlenda kažkokie mėlynakraujai robotai, kurie regis ketina užvaldyti visą pasaulį.

Itin netikėta nesamonė ir sunkiai veikianti, tiesą sakant, kartais atrodė, kad neveikia šitas jų užmanimas ant kiek jis kvailas, tačiau jie gali sau leisti taip padaryt ir padarė. Nu tai dėl to labai smagu, už originalumą tikrai didžiausias pliusas, bet ir šiaip bajeriai anglų geri, jei žinot šitą chebrą žinot, kad jų ir humoras super. Jie iš bet kokios nesamonės turbūt padarytų visai žiūrimą, intelektualią komediją. Tai siautimas per barus tęsiasi su mėlynais robotais ateiviais gretimam veiksme. Veikėjai audringai aiškinasi santykius ir diskutuoja apie gyvenimą tuo pat metu kovodami su keistais sutvėrimais. Smagi nesamonė, pachmą pagydė ir alaus net užsimaniau žiūrėdamas kaip jie bokalus lenkia.

7/10

2013/11/13

BATTLE FOR THE PLANET OF THE APES

Ties penkta dalimi beždžionės nejuokais išsiperdė. Jaučiasi, kad šis tęsinys pagimdytas iš reikalo, idant išspausti dar pinigėlių iš populiaraus išmislo. Tas smarkiai atsiliepia vaisiaus kokybei: filmas vaikiškas, naivus ir siužetiškai nereikalingas. Nuo pat pirmų minučių supratau, kad jei norėsiu juo mėgautis, nereikėtų kabinėtis prie visos istorijos laiko linijos, evoliucijos logikos ir kitų siužetinių skylių. Jų tiesiog per daug. Reikia priimti šitą dabartį, kaip fantasy pasaulį ir tiesiog įtikinti save, kad yra taip, ir viskas.

Deja, net su tokiom sąlygom ir nusiteikimu filmas ganėtinai prailgo ir nebuvo itin smagus. Toli nueita nuo pirmosios dalies, bet šį kart gal ne visai geru keliu, nepuošiančiu bendro Beždžionių Planetos įspūdžio. Nuo sci-fi klasikos daugiau priartėta prie Ksenos ir Heraklio nuotykių ir kam... Iš kitos pusės, tai jau penktoji dalis, būtų keista jai kelti tuos pačius reikalavimus...
Štai čia ir baigiasi seni filmai. Vėliau seka net du televizijos serialai, tačiau į juos kolkas leistis neketinu. Idomiau kaip istorija buvo perkurta, pervaizduota 2001-aisiais. Greit sužinosiu... O po to dar laukia du remeiko tęsiniai, LoL! Klampus reikalas tie primatai.

4/10

CONQUEST OF THE PLANET OF THE APES

Ketvirtoji Beždžionių planetos dalis koncentruojasi į beždžionių vergystę ir sukilimą mūsų pasaulyje. Kaip buvo nupasakotas beždžionių atsivertimas į savęs ir savo situacijos suvokimą trečioje dalyje, taip jis pilnai parodytas čia... Deja čia jau ir pratrūko nesamonių maišas taip, kad net man teks pripažinti jog pliusai jų niekaip nebenusveria. Viskas įvyksta per greitai, dvidešimties metų negana, kad beždžionės išmoktų regzti karinę strategiją!

Iškart man nepatiko ta teorija. Kodėl viskas negalėjo būti palikta atsitiktinumui arba nežiniai? Išgirdęs galvojau apie šimtus metų, kas realiai irgi mažai tikėtina, na, o čia gavosi tiesiog naiviai kvailai. Filmas išėjęs '72-ais, tad vaizduojamieji '91-ieji dar buvo ateitis. Tačiau įtikinamumo vistiek beveik nulis, kas kiek liūdina pagalvojus apie visai idomų pirmojo filmo užmanymą. Beždžionės staiga prigauna krūvą proto ir kelia riaušes... Gal ir idomu... ir nematyta, tačiau šį kartą atrodo nekaip.

Teigiamas bruožas gal toks, kad regis vėl mėginta rimčiau žiūrėti į visą frančizę (nesvarbu, kad nesigavo) atsikratyta bereikalingo humoro, kuris biški rėžė jutimo organus trečioje dalyje, tačiau visvien filmuko tai nedaro mažiau kvailu, tad Conquest kol kas pirma tikrai vidutiniška dalis visam seriale. Žiūrėsim kaip bus toliau... Beje, asmeninis pastebėjimas, filmas beveik visas filmuotas tarp, tuomet dar šviežių, Los Andželo dangoraižių ir visa ta sterili aplinka naktyje, baisiai priminė La Defense rajoną Paryžiuje. Teko ten naktį pašmirinėti, tai jausmas toks lyg beždžionės visą laiką lakstė būtent ten ;) Žiūrimas reikalas, bet palyginus - prastokas ar geriausiu atveju - vidutiniškas.

5/10 ...ir čia gan dosniai

ESCAPE FROM THE PLANET OF THE APES

Trečioji Planet of the Apes dalis perkelia mus iš išvirkščiojo beždžionių pasaulio į mums pažįstamą - mūsų pasaulį, kuris, jau susipažinus su pirmųjų filmų realybe, išvirkščias tampa dar kart. Idomi koncepcija ir turbūt neišvengiama, žinant kaip baigėsi antrasis filmas. Tačiau nors perdėm nustebęs nebuvau, kad nutarta veiksmą perkelti į mūsų šiandieną, vistiek buvo žiauriai idomu pamatyti kaip tai klostysis.
Būdas kaip veikėjai "pabėga" atrodo pritemptas ir mažai tikėtinas, nes toks aišku ir yra, tačiau užsukta gera pinigų darymo mašina, tad kur jau dėsies, tenka tiesiog susitaikyt.

Kaip jau pastebėjau, nedaug mes skiriamės nuo tų beždžionių, tad ir nuotykiai čia panašūs, tik vietoj akmeninių urvų čia turim aštunto dešimtmečio Los Andželą. Veikėjų atitikmenys čia taip pat yra, tik dabar reikalai žmonių rankose. Neišvengiamai šitas tęsinys pametė ir kiek rimtumo. Daugiau primesta humoro, kuriozų, žmogiškų dalykėlių. Per tai nukentėjo pirmųjų filmų šaltis ir unikalumas. Nebėra tos bauginančios muzikos ir blyškios postapokaliptinės atmosferos. Bet what do you expect... Svarbiausia labai idomiai susižiūrėjo Pabėgimas. Nebe taip stipru, tačiau serialui įsukti tik dar daugiau malkų į liepsną, o daugiau iš trečiosios dalies nedažnas ir drįstų reikalauti. Važiuojam toliau.

7/10

BENEATH THE PLANET OF THE APES

Nors pirmąją dalį, stengdamasis būti objektyvus, oficialiai įvertinau aštuntuku, prisipažinsiu, man asmeniškai, ji verta dešimtuko. Po peržiūros jau kelias dienas negalėjau liautis galvojęs apie tą filmą, kaip ten achujėnai ir unikaliai viskas su tuo užmanymu ir įvykdimu old skūliniu, tai nutariau daryt savotišką maratoną visų Planet of the apes. Šitas pasaulis sukelia tikrą audrą berniukiškoje vaizduotėje, todėl žiauriai idomu kokia linkme vis dėl to buvo pasukta iš šitiek imanomų variantų! Antroji dalis prasideda kaiptik ten, kur mus paliko pirmoji.

Tęsinys pranoko lūkesčius. Tikėjausi tiesiog daugiau to paties, o čia pasukta visai naujom, dar kitokiom linkmėm, apie kokias nė nepagalvojau! Drąsus fantastiniai užmojai, gal moksliškai ir ne visiškai teisingi, bet originalūs, daug aprėpiantys ir dėl to nuostabūs. Alsuoja fantastikos klasika, primenančia senas knygas, kaip Kelionė į žemės centrą ar 20000 mylių po vandenių... tokio tipo sci-fi. Šiandien gal atrodo kiek cheesy, tačiau kažkodėl labiau kvepia šviežiena ir drąsa nei modernūs sci-fi, kurie stengiasi būti kuo tikslesni ir dažnai beje persistengia ar nusigrybauja.

Beždžionių puiki antroji dalis, einanti netikėtais keliais, taip drąstiškai, kad nė neįsivaizduoju kaip atrodys trečioji, tačiau jau nekantrauju pamatyti. Beje kiek semplų pažinau girdėtų iš įvairiausių mėgstamų grupių įrašų :) Nenoriu labai spoilinti, bet ko vertos vien mišios bombai! "Glory be to the Bomb, and to the Holy Fallout. As it was in the beginning, is now, and ever shall be. World without end. Amen."
Tas pats variantas - obejktyviai 8/10, bet su didžiausia meile. Ar tik nebūsiu šviežiai iškeptas beždžionių nekenčiantis Beždžionių planetos fanas? Toliau... Pabėgimas.

2013/11/09

PLANET OF THE APES

Štai dar viena rimtesnė sci-fi skylė užsiūta, jau ir modernaus remeiko (ir ne tik) susilaukusi '68-ų klasika - Beždžionių planeta. Ankščiau gal vengiau šito filmo nes pati idėja man atrodė atgrasi, kažkaip labai nekenčiu beždžionių, norėčiau kokiai gyvai beždžionei kada duoti į snukį. Matyt protėvių šauksmas toks, bet pastaruoju metu daug kas, kas ankščiau nepatiko, dabar atrodo visai suprantama ar net idomu ir iš naujo prisiminęs šitą idėja pagalvojau, kad visai noriu tai pamatyti. Nė kiek nesigailiu.

Filmas senas, bet geri dalykai nesensta ir amžius jiems nekenkia. Buvo tikrai žiauriai idomu ir šaunu. Istoriją turbūt visi žinot, astronautas atsiduria planetoje, kurioje evoliucija įvykus išvirkščiai: civilizuotos beždžionės vaikštinėja žmonių vietoje, o žmonės - laukiniai gyvuliai. Čia beždžionės kalba angliškai, bet joms to negana ir jos netrunka nurašyti šį žmogų į keistą mutaciją. Jos elgiasi be galo kvailai, neklauso sveiko proto ir siaubingai erzina. Visai kaip šiandieniniai žmonės.

Taigi gaunasi ne tik idomiai praleistas laikas, bet ir geras socialinis komentaras. Tai filmas apie mus, besielgiančius kaip gyvulius šiandien ir apie tai kas mes būsim ateityje, jei ir toliau elgsimės taip, kaip elgiamės. To susierzinimo dėl mūsų/beždžionių kvailystės užtenka kaiptik tiek, kad išlaikyti susidomėjimą visą filmą. Labai idomu įsivaizduoti vienokį ar kitokį scenarijų tokiam pasaulyje, tad manau yra noro dar. Dėl to gal net susiviliosiu pažiūrėti daugiau tęsinių ir remeiką. Filmų regis yra net aštuoni, plius TV serialas! Labai patenkintas likau šituo seansu.

8/10

2013/11/08

THE OMEN

Vėl biški gėdingas skyles lopau, šį kart iš klasikos - originalusis The Omen. Ne taip gerai ar idomu kaip tikėjausi, tačiau gal dėl to, kad jau dabar daug tokių filmų prikurta, o savo laikais jis buvo savotiškas pirmtakas. Alia velnių visvien mažoka. Tikėjausi daugiau to vaiko išperos šėlionių, o pasirodo čia labiau detektyvas, kuriame (netikras) tėvas keliauja nuo vienos užuominos prie kitos, mėgindamas įsitikinti, ar visas antgamtiškas šūdas, kuris vyksta aplink yra tikras, ar ne.

Paties Damieno filme tiek mažai, kad ir zbitkų nedaug jam pavyksta iškrėsti. Porą kart pagalvojau, kad gal čia tas tėvas viską išsigalvoja ir tas vaikas niekuo dėtas (būtų neblogas posūkis) tačiau žinoma, taip nėra. Vaikas iš tiesų šėtono išpera, visos pranašystės buvo teisingos ir t.t. Na šiai dienai jau labai nuspėjamas dalykėlis. Tai ir pramogą apturėjau vidutinišką: smagu vieną kartelį pažiūrėt, bet ne taip, kad iškart pulčiau ieškotis tęsinių ir remeikų. Varnelė yra, dabar galiu ramiai keliauti prie kažko kito. SANCTUS!!!!! DOMINUS!!!!!

6/10



GWAR: PHALLUS IN WONDERLAND

Tiesą sakant niekad nesupratau grupės GWAR, jie niekad per daug nekėlė man susidomėjimo savo vidutiniška roko muzika ir absurdišku paraloninių monstriakų įvaizdžiu... iki dabar. Nežinau kas nutiko, gal pribrendau, o gal tiesiog artimiau su jais susipažinau ir pajaučiau, kaip iš tiesų į juos reikia žiūrėti ir kaip į save jie žiūri patys. Su sveiku juodu humoru ir savotišku, išprotėjusiu, siurrealistiniu, sąmoningai persudytu stilium. Pasirodo jie ir filmus kuria, tad šiandien teko vieną jų pažiūrėti.

Tai didelis tūsas ir jiems ir žiūrovams. Falas stebuklų šalyje išleistas '92-ais, tiesą pasakius yra daugiau ilgas GWAR video klipas, nei normalus, vientisas filmas, tačiau vistiek smagu valandą išsidrėbus mėgautis tokia shitcorine audiovizualine ataka. Prabėgo greit ir smagiai, nieko nesupratau ir jaučiu nieko ir nereikėjo suprast. Visa esmė nuotaikoj, spalvose, absurdiškose monstrų šėlionėse... sukoncentruotas chaosas. Drąsiai galima žiūrėti nuo ko nors apsvaigus. Gal net ir reiktų taip daryti. Gal taip ir darykit. Pertrauka blaivybei.

2013/11/07

CARNIVAL OF SOULS

Jei kartais pasižiūrit šitą blogą, turbūt jau pastebėjote, kad aš daugiau mėgstu modernų horrorą, tačiau šiandien užsimaniau kažkokios senienos, tad pasižiūrėjau '62-ų Carnival of souls, dėl Wano duoklės Insidious 2, kuriame šį filmą jie ten rodė per teliką. Susiradau net nuspalvotą versiją, kad būtų kiek lengviau mano moderniai akiai hehe. Šiaip neblogas filmas, turi nejaukių vietų su vaiduokliais, suprantu, kad jis galėjo būti didelis įkvėpimas. Gal geriau ir nespalvotą reikėjo žiūrėt, kad pasimėgaut tuo vaiduoklišku blyškumu.

Tris moterytės mašina nurieda nuo tilto ir tik viena išgyvena. Ji pabėga iš nelaimingos vietos ir mėgina pradėti naują gyvenimą, tačiau jai sunkiai einasi, mat mirtis nuolat sėlina iš paskos ir kviečia ją grįžti.
Dėl amžiaus dabar sukirpimas gal jau atrodo kiek nerimtai, ta muzika ir peršokimai nuo vieno kadro prie kito... tačiau reikia tinkamai nusiteikti senam siaubiakui ir bus visai šaunu, plius reik turėt omeny, kad tai - nepriklausomas, b klasės kurinys. Į galą truputi prailgo, nors filmas ir nėra ilgas, vos 1h20min... Taigi bendri įspūdžiai tokie vidutiniški. Norėjau seno filmo, pasižiūrėjau, kolkas gana.

5/10



2013/11/05

THE LAST DAYS ON MARS

Po Stranded kažkaip baisu buvo spausti 'play' ant šito. Kažkodėl mažo biudžeto mokslinė fantastika man visada kelia įtarimą, gal dėl to, kad nuolat nusvyliam, tačiau ačiū dievui šį kart beliko maloniai nustebti... Net pranoko man kiek vidutiniškus lūkesčius šitas mielas, mažas, iš niekur išlindęs kosminis horroras. Pradžioje kiek kliūva, kad nufilmuota, rodos, skaitmenine kamera, kartais toks jausmas, kad per gera kokybė būtų. Kažkas panašaus lyg žiūrėtum lietuviškas žinias ar realybės šou, o ne kino filmą, tačiau akis greit pripranta ir visus mažo biudžeto trūkumėlius nustelbia kiti, iš tiesų geri, dalykai.

Parinkti pora pažįstamų veidų, bet manau ne todėl vaidyba klasiška. Turbūt šiaip surinkta gera komanda, plius gero režisieriaus sudiriguoti dialogai ir monologai atrodo labai artimi, žmogiški ir realistiški. Tas padeda lengvai įsijausti ir greit pažinti veikėjus, todėl nesunku su jais susitapatinti. Netrukus maloniai pajutau save galvojant "ble, geras! Nenoriu, kad baigtusi" ir tas poveikis išpeštas be didelių spec. efektų. Siužetas gal ir banalokas, gal moksliškai ir ne viskas čia tikslu, tačiau geras horroras prigauna taikliai ir giliai, nesinori sakyti nė vieno blogo žodžio. Man rūpėjo, man buvo baisu, prabėgo nepriekaištingai smagiai, o ko dar reikia. Su minimaliu biudžetu sukalta tvirta ir jausminga siaubo kosmose istorija. Reta.

O kas gi, kas gi čia toks tas režisierius Ruairi Robinsosn? Ogi tas pats bičas, kuris pastatė The Silent City ir BlinkyTM! Malonu matyti, kad ir pilnametražis blynas gerai iškepė. Laukiame dar!

8/10

2013/11/03

ENTRANCE

Taip pat naujas, kuklus, lėto veiksmo filmas apie vienišą merginą, kurią rodos kažkas imasi sekti. Pirmąją filmo valandą beveik nieko nevyksta, dingsta jos mylimas šuo, šen bei ten regis pasivaidena koks paranojiškas elementas, bet jei nesugebėsit pasidžiaugti ramiais miesto vaizdais ar kukliais ne itin idomios merginos dialogais su draugais, pirmoji valanda gali nejuokais prailgti. Tuomet kai jau nebesitikiu, kad kažkas čia nutiks, viskas ima ir pašlija, staiga iš nuobodžios kasdienės dramytės filmas virsta isterišku išgyvenimo trileriu...

O tuomet baigiasi. Taip ir nesupratau ar čia turėjau likti šokiruotas, ar ką. Ar specialiai ar netyčia tiek bereikalingos medžiagos prifilmuota? Gal kūrėjai kurpė iliuziją, kad kasdieniame gyvenime nepastebime už kampo tvyrančių grėsmių, o gal tiesiog nachališkai ištempė iki pilnametražio, o aš čia bandau rasti prasmę? Man visai jaukiai žiūrėjosi, tačiau kyla kažkokia abejonė filmo tvirtumu ir kitam rekomenduoti jo tikrai nedrįsčiau. Vietoj padėkos veikiau gaučiau draugišką spyrį šiknon. Dingo šo!

6/10

TWIXT

Naujas garsiojo Francio Fordo Coppolos filmukas su siaubo elementais, taip, to paties, kuris pastatė Krikštatėvį ir Apocalypse Now. Nelabai žinojau ko tikėtis iš tokios avantiūros ir gavosi savotiškai netikėtai, Twixt, tai tokia romantiška, gotiška siaubo istorija su keistokais pasivaikščiojimais po sapnų pasaulį drauge su Edgaru Alanu Poe.

Geriantis rašytojas sunkiai spaudžia naują knygą ir pardavinėdamas savo ne itin populiarias knygas, atvyksta į paslaptingą miestelį su neveikiančiu laikrodžiu. Čia jam patalkint pasisiūlo vietinis šerifas, kaip tik turintis šviežią lavoną morge. Kitoj ežero pusėj tūsina tokie juokingi gotai, kuriuos visi kaltina miestelio negerovėm, bet gana aišku, kad ne gotai čia kalti ir blogybių šaltinis kažkur kitur.

Užuot rašęs mūsų veikėjas geria ir atsijungęs tripina po savo sapnus, kuriuose pamažėle aiškėja miestelio negandų paslaptys ir drauge kuriasi jo naujoji knyga.
Gal ir gražu, bet galiausiai palieka aišku tik tiek, kad nieks neaišku, daugelis elementų atrodo nereikalingi ar perdėti. Bendras įspūdis susidaro kažkokio jaukaus gotiško sapno, tačiau deja man per saldaus. Gal ir nėra blogas filmas, gal ir visai idomus tam tikrais aspektais, tačiau paprasčiausiai turbūt nelabai mano skonio.

6/10

2013/11/02

MACHETE KILLS

Rodriguezo Machete grįžo ir žudo vėl! Ne prasčiau nei pirmą kartą, taip pat smagiai ir taip pat absurdiškai. Filmas turi viską, dėl ko mylime šitą chebrą: kraujas, ginklai, mergos, kvaili alia-meksikansko humoro prikimšti dialogai ir aišku visiško netikėtumo faktorius. Didžiausias netikėtumas man, tai gavosi, kokia linkme nuėjo šitas filmas. Mat prasideda jis neva netikru treileriu: Machete Kills again... IN SPACE.

Publika jau pripratinta prie fake-trailer idėjos, juokiasi ir nurašo šitą "bajerį", kaip į neįmanomą nesamonę. Tačiau ką jūs sau galvojate, dar bežiūrint antrąjį filmą kūrėjai taip viską išdėliojo, kad susidarė puikiausios sąlygos tam absurdiškam posuikiui tapti realybe ir publika pamažu supranta: "o dieve, jie tikrai tai padarys", "nejaugi čia tikrai ne pokštas?". Ne pokštas vaikai, they are actually going through with it ir tik Rodriguezas jaučiu ir gali sau leisti imti ir tėkštelti tokią nesamonę prisisamdęs garsiausių holivudo aktorių. Kuo labiau kvaila ir neįtikėtina, tuo idomiau? O kodėl gi ne? Man tai nuostabu, kino pasaulyje ribų nėra.

Aš buvau apžavėtas ir smagiai žvygavau, draugam irgi mačiau patiko. Nežinau koks turėtum būti susiraukęs niurzga, kad nepatiktų šitas filmas. Vienintelis minusiukas, kuris kliuvo tai kompiuterinis kraujas. Komandoje turite patį Tom Savini ir vistiek kraują darote kompiuteriu? Ar čia tingumas ar laiko stoka?
Visa kita - puiku. Kaip visada, - tie patys snukiai, tos pačios paniatkės. Machete don't joke, Machete don't tweet, Machete loves everyone. Be jau gerai pažįstamų aktorių ekrane dar pasirodo ir Lady Gaga, kas atrodo visai idomiai ir sakiau tai turbūt pirmas ne-šūdas, kurį ji padarė per savo žvaigždės karjerą. Machete žudo ir mums smagu, tegu žudo Amerikoj, Meksikoj ar kosmose, neturi reikšmės! Mes lauksim, eisim ir džiaugsimės. Eikit į kiną.

9/10



INSIDIOUS: CHAPTER 2

Atsiprašau, kad nieko nepavyko parašyti per patį Helouvyną, čia dėl darbų taip gavosi, visą savaitę kėliaus 4 ryto, po to nelabai ir pavyksta susikaupt filmui, tačiau nevisąlaik snaudžiau, pasidžiaugsiu. Penktadieni su draugais pasiorganizavome nueiti į kino teatrą ir pasidarėm labai kokybišką double feature vakarą. Pirmiau su rimtesniu Insidious tęsinio pagaugu, po to atleisti įtemptas galunes - antrąja Machete dalimi. Po visko, vidurnakty, pakeliui namo, dar neplanuotai sustojome pasivaikščioti, žvakių jūroje paskendusiose, kapinėse. Graži lietuviška vėlynių tradicija tapo puikia mūsų helouvyniško lapkričio penktadienio vyšnia ant pyragėlio. Tai ką gi matėm...

Po pirmojo Insidious vien nuo to žodžio plaukai ant rankų pasišiaušia, tokį kraupulį įvarė siaubo išganytojas James Wan, kuris pastaruoju metu regis įkalė energetinio ir išpėrė porą neblogų filmų iškart (žr. The Conjuring). Labai apsidžiaugiau pamatęs, kad bus tęsinys, tačiau kiek nerimavau, kad plakate ir treileryje vėl tie patys veikėjai. Atrodė lengva susimauti, kai vėl paimama ta pati jau nuoširdžiai iškankinta šeima ir jiems teks visą tą šūdą išgyventi iš naujo, bijojau, kad bus kažkaip nenatūralu. Tačiau gavosi visai nieko, gal daugiau idomiai, nei baisiai, tačiau vistiek smagiai. Istorija tęsiama, kaip pamenate su tėvu iš "šešėlių realybės" grįžo dar kažkas. Čia daugiau koncetruojamasi į tai kas tas kažkas, kokia jo istorija, kodėl ši esątis tokia nedraugiška ir t.t.

Kai pirmas filmas taip aukštai iškėlė kertelę gal ir nereikėtų nustebti, kad antras nebe tokį gerą įspūdį paliko, tačiau tikrai neturėsiu daug priekaištų, man vistiek geriau už The Conjuring. Wanas žaidžia visiškai klasikinėm siaubo filmų kinematografijos klišėm: staigūs iššokimai, veidrodžiai, išblyškę snukiai, isteriški garsai ir t.t., tačiau tą daro taip mesitriškai, kad tai nė kiek neerzina, o yra be galo smagu. Panašiai kaip kokiam siaubo kambaryje atrakcionuose, kur žinai, kad tave gąsdins ir esi tam nusiteikęs, tačiau kai kas iššoka, vistiek krupteli ir poto seka smagus juokas... "prigavot". Tai Insidious tęsinio tokia pramoginė vertė ryškiausia, tai puikus pasivažinėjimas šiurpulių kalneliais kino teatre. Na ir aišku smagu pamatyti kuo baigiasi visa ta istorija veikėjams iš pirmos dalies, nors tas deja ir atskleidžia šiokį tokį žavingos paslapties šydą. Nepatiko gal dar ir toks priforsuotas humoras, su ne itin vykusiais bajeriukais. Bet OK, bent galima drąsiai sakyt, kad filmas nepriema savęs per daug rimtai.

Gerai suviniota ir taikliai sviesta klasikinių klišių gniūžtė. Iš pabaigos galima nesunkiai spėti, kad bus ir trečioji dalis, tikėtina, kad jau nebe su ta pačia šeimynėle. Tokiu atveju kažkuriuo metu turbūt turėsim solidžią, smagią ir šiurpią Insidious trilogiją. Vėliau Wanas turbūt imsis kažko idomesnio, o pasekėjai išpers dar šešioliką nelabai vykusių tęsinių, kaip buvo su Saw. Dar kvytkelėjome šiak tiek iš lietuviško vertimo. Viskas su juo gal ir gerai, neversi gi "Vidujybinis", tačiau ant kino teatro bilietų, be lietuviškų simbolių atspaustas užrašas "tunas tamsoje" privertė mus pagalvoti apie žuvies koncervus sandeliuke ir ta proga, padariau šitą video. ;) Su lapkričiu visus siaubo mylėtojai, su vėlynėm, su visais šventais, su helouvinu ir su meile geriem filmam!

8/10