☠ Horror / Sci-fi / Exploitation / Weird / Gore / Etc ☠

2016/09/27

THE PURGE: ELECTION YEAR

Trečią kart jie stato šitą filmą ir vis kažkaip negali pataikyt į reikiamą tašką, o juk idėja tokia paprasta ir tinkama geram exploitationui. Nepaisant ir vėl iššvaistyto potencialo, trečias Purge, nors ir vis dar toks pat kvailas, ko gero žiūrisi smagiausiai, stemple slenka sklandžiausiai. Gal dėl to, kad šio bei to pasimokyta iš praeitų filmų klaidų, o gal tiesiog dėl to, kad žiūrovas jau ganėtinai nusivylęs pirmtakais ir nekelia aukštų reikalavimų.
Patiko trumpai paminėtas žudimo-turizmo elementas, siurrealistinės turtingų psichopatų mišios, amerikos didybės akcentavimas, šios išskirtinės šventės kontekste. Matyt ne atsitiktinai pasirinkta rinkimų tema?

Buvo visai neblogų žiaurumų prabėgom, tačiau vis vien daug neaiškumų ir kvailų klausimų kyla bežiūrint, į kuriuos norėtųsi, kad būtų bent atmestinai ar dalinai atsakyta, ne vien tik tuo, kad "čia toks stilius". Ar tai vyksta visoje šalyje ar tik sostinėje? I šitą turbūt atsakytą antroje dalyje, bet tada kodėl neparodžius biškučio bardako iš kitų didesnių miestų, kad susidarytų major evento įspūdis? Gal saugiau tada lindėti Iowos vienkemyje? Kur tas milžiniškas žmonių kiekis, tarp visiškų bepročių ir angelų geriečių? Jei legalūs visi nusikaltimai, kodėl vyksta tik žudynės? Kur prievartavimai, bankų plėšimai ar kokie nors labiau absurdiški pažeidimai, kaip koks nusišikimas ant baltųjų rūmų slenksčio? Ar išvengčiau atsakomybės po milžiniško terorizmo akto ar masinio naikinimo ginklo panaudijimo?
Turbūt nereiktų ieškoti šiknoj smegenų, bet kai tiek daug smulkmenų paliktų už kadro, kažkaip sunkoka "tikėti" šia vizija. Tinka nebent laikui užmušti, bet iš esmės rekomenduoti nebūčiau linkęs.

4/10


No comments: